Logo Alt
(050) 804 70 70
(032) 244 70 70
(097) 244 70 70
з питань лазерної корекції зору
вул. Наукова 96 Б

Поради для пацієнтів з глаукомою


 • Виконуйте рекомендації і вказівки офтальмолога.
 • Використовуйте ліки так часто, як це зазначено в рекомендаціях.
 • Якщо у Вас виникли будь-які побічні дії або алергія від призначених препаратів, негайно проконсультуйтеся з лікарем. Якщо Ви не розумієте для чого Вам потрібні ліки, отримайте в офтальмолога  детальнішу інформацію про Ваше захворювання і раціональність призначеного лікування.
 • Прочитайте інструкцію, якщо Ви не впевненні чи правильно запам’ятали час прийому ліків та їх дію.
 • Витримайте інтервал в 1-2 хвилини між закапуванням різних крапель. Переконайтесь, що крапля потрапила в око. Натисніть пальцем руки на внутрішній кут ока, щоб запобігти потраплянню краплі в ніс. Це збільшить ефект від ліків і зменшить їх системну побічну дію. Якщо Ви не знаєте, як це зробити, запитайте офтальмолога. Після закапування крапель тримайте очі закритими протягом 30 секунд.
 • Відвідуйте повторні обстеження. Більшість типів глаукоми прогресують повільно і правильність підібраного лікування може бути встановлене лише після проведення регулярних обстежень. Якщо Ви не можете прийти на обстеження у призначений Вам час, зателефонуйте в медичний центр, щоб Вам перенесли прийом на інший день.
 • Зверніться до офтальмолога одразу, якщо Ви відчули затуманення зору поєднане з болем, якщо бачите “райдужні кола” навколо джерел світла, або ж Ваше око турбує Вас будь-яким іншим чином. Якщо Ви не можете зв’язатись з Вашим офтальмологом, зверніться в лікарню, яка надає невідкладну медичну допомогу, не зволікаючи!
 • Вам необхідно знати, який у Вас тип глаукоми. Деякі медичні препарати можуть погіршити перебіг глаукоми, але це залежить від типу глаукоми. Більшість пацієнтів з відкритокутовою глаукомою можуть приймати усі ліки без побоювань, що це може призвести до погіршення стану ока. Будь-який пацієнт повинен повідомити свого лікаря про вживання стероїдів, якщо це має місце.
 • Заохочуйте Ваших родичів пройти обстеження очей. Глаукома має спадкову схильність. Це особливо характерно для первинної глаукоми. Кожна людина після 40 років хоча б один раз на рік повинна вимірювати внутрішньоочний тиск (ВОТ).
 • Якщо у Вас глаукома, немає необхідності змінювати свій спосіб життя. Пацієнти з глаукомою можуть жити активним, енергійним, повним, але розумно збалансованим життям. Важливими є фізичні вправи. Вони корисні не тільки для збереження загального стану здоров’я, але можуть призвести до зниження ВОТ.
 • Носіть із собою медичну картку, в якій зазначено, який у Вас тип глаукоми і, які ліки Вам необхідні. Це може допомогти в тих рідкісних випадках, коли Ви потрапите в непередбачувані надзвичайні обставини, що можуть спричинити переривання Вашого лікування.