Logo Alt
(032) 244 70 70
(050) 804 70 70
вул. Наукова 96 Б

Лікування діабетичної ретинопатії в офтальмологічній клініці ”ВІЗЕКС”

"GAZETA.UA Західна Україна", 25.06.2010 р.

Цукровий діабет — ендокринне захворювання, яке є причиною зниження зору внаслідок розвитку діабетичної ретинопатії. Серед пацієнтів, які хворіють на діабет понад 15 років, діабетична ретинопатія трапляється в середньому у 80% випадків.

Основною причиною зниження зору в пацієнтів із ретинопатією є набряк центральної зони сітківки (макули), що є наслідком змін судин сітківки. Тривалий набряк призводить до загибелі клітин сітківки та до різкого зниження, а в термінальній стадії — до повної втрати зору. Іншою вагомою причиною погіршення зору є розвиток новоутворених судин — так званої проліферативної ретинопатії, наслідком якої є хронічні крововиливи та відшарування сітківки.

Найефективнішим методом боротьби зі сліпотою при діабетичній ретинопатії є фотокоагуляція сітківки. За панретинальної фотокоагуляції лазерні промені руйнують зони набряку сітківки, в яких відбулось аномальне поширення кровоносних судин і накопичення в них шкідливих речовин, та зупиняють ріст новоутворених судин і, як наслідок, — сліпоту. За решітчастої  фотокоагуляції, яку роблять при набряку макули, лазерні промені зумовлюють зменшення набряку, відновлення функцій сітківки й, як наслідок, покращення зору. Лазерна коагуляція, яка триває близько 15 хв, проводять амбулаторно.  Вчасно діагностована діабетична ретинопатія і адекватно проведене лікування дозволяють звести до мінімуму ризики розвитку сліпоти при цукровому діабеті. При деяких формах ретинопатії рекомендується інтраокулярне введення спеціальних ліків — інгібіторів росту новоутворених судин.
Лікар Оксана Бушуєва обстежує пацієнта у лазерному кабінеті клініки ”ВІЗЕКС”Ретельний контроль рівня глюкози у крові, артеріального тиску, дотримання дієти, здоровий спосіб життя дозволяють зменшити ризик розвитку офтальмологічних   ускладнень, спричинених діабетом. Однак слід пам’ятати, що найнадійнішим способом запобігання ретинопатії є періодичне профілактичне обстеження та нагляд у лікаря-офтальмолога. Завдяки досвіду й унікальному обладнанню, яким оснащена офтальмологічна клініка ”ВІЗЕКС”, виявити захворювання сітківки можна задовго до його клінічних проявів, коли інші діагностичні методи є неефективними. Фотографування очного дна за допомогою фундус-камери AFC 210 Nidek і пошарове дослідження сітківки сканувальним лазерним променем за допомогою оптичного когерентного томографа OptoVue RtVue дають змогу об’єктивно виявити патологічні зміни сітківки та обрати оптимальне лікування на різних стадіях діабетичної ретинопатії.