Logo Alt
(032) 244 70 70
(050) 804 70 70
вул. Наукова 96 Б

“Злодійка, яка непомітно краде зір”

“Добре здоров’я” ,  5 березня 2011 р.

Після 40 років необхідно щороку обстежувати очі

Упродовж останніх десятиріч у всьому світ спостерігається значне зростання захворюваності на глаукому. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі близько 70 млн. людей страждають від цього захворювання, 8 млн. пацієнтів через несвоєчасну діагностику осліпли на обидва ока. Але 70 млн. - це лише ті хворі, які знають свій діагноз. Як мінімум ще стільки ж людей навіть не здогадуються, що хворіють на глаукому. А час іде, і ці мільйони поступово та непомітно втрачають зір...

Україна не виняток. Статистика захворюваності на глаукому в Україні невтішна: за останні десятиріччя кількість хворих на глаукому в Україні зросла майже на 50 % і становить, за офіційними даними, близько 230 тис. осіб.
Що таке глаукома, чому важливо контролювати внутрішньоочний тиск, як лікувати глаукому, розповідає завідувач кафедри офтальмології Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, голова Львівського обласного товариства офтальмологів Андрій ГУДЗЬ.

Глаукома — хронічне захворювання органа зору, для якого характерним є розвиток прогресуючої атрофії зорового нерва. Людина незворотно втрачає зір. У  більшості випадків глаукома має безсимптомний перебіг. Ось чому її називають "злодійкою, яка непомітно краде зір".

У кого може виникнути глаукома?

Глаукома належить до групи хвороб, зумовлених віком. На глаукому хворіють від 2-3% осіб у віці 40 років і до 15% у віці 80 років. Власне тому, коли вам виповниться 40, необхідно хоча би раз на рік проходити комплексну діагностику органа зору. Якщо у людини серед близьких родичів спостерігались випадки глаукоми, ризик розвитку захворювання зростає у кілька разів.

Чи можуть інші супутні захворювання збільшити ймовірність розвитку глаукоми?

Одним із факторів ризику розвитку хвороби є супутні захворювання серцево-судинної системи: артеріальна гіпертензія і гіпотонія, вегетосудинна дистонія, мігрень тощо. Також у групі ризику перебувають пацієнти з порушенням кровообігу у судинах сітківки та цукровим діабетом.

Як можна запобігти розвитку захворювання?

Найкращим способом профілактики глаукоми є щорічні профілактичні огляди у офтальмолога у віці після 40 років. Комплекс діагностичних обстежень можна пройти у спеціалізованих медичних закладах, які мають у своєму арсеналі сучасне діагностичне та лікувальне обладнання, що дає змогу швидко та якісно обстежувати пацієнтів, встановлювати правильний діагноз і призначати лікування.