Logo Alt
(050) 804 70 70
(032) 244 70 70
(097) 244 70 70
з питань лазерної корекції зору
вул. Наукова 96 Б

Діагностика кератоконусу

 

На ранніх стадіях захворювання кератоконус складно відрізнити від інших захворювань, які пов’язані зі змінами рефракції (короткозорість, астигматизм). Тому слід пам’ятати про те, що виникнення короткозорості та її швидке прогресування, поява астигматизму насправді можуть бути ознаками кератоконусу.

В розвинутих стадіях кератоконусу лікар може встановити діагноз, не вдаючись до спеціальних методів дослідження. При огляді рогівки на щілинній лампі виявляють конусоподібне вип’ячування рогівки, наявність в основі конусу відкладень гемосидерину, так зване кільце Флейшера, стрії Фогта. При скіаскопії наявність "симптому ножниць".   

Діагностика кератоконусу на ранніх стадіях є досить складна. Виявити це захворювання може лише лікар при наявності відповідної діагностичної апаратури. Для діагностики кератоконусу на початкових стадіях використовують кератометрію, кератоскопію, кератотопографію, аберометрію, пахіметрію, оптичну когерентну томографію рогівки.

Ранню і найбільш точну діагностику забезпечує дослідження рогівки за допомогою спеціалізованого приладу Allegro Oculyzer WaveLight AG (ротаційна Scheimpflug-камера), який дозволяє виявити захворювання вже на початкових, часто безсимптомних стадіях. Отримані дані відтворюють топографію передньої та задньої поверхні (що особливо важливо, оскільки первинно зміни виявляються саме по задній поверхні рогівки) рогівки, а також детальну карту товщини рогівки на якій помітні всі атипові зони витончення, що є характерним для кератоконусу. Цей прилад допомагає не лише точно встановити діагноз та стадію кератоконусу, але й в майбутньому контролювати та порівнювати параметри рогівки.