Logo Alt
(050) 804 70 70
(032) 244 70 70
(097) 244 70 70
з питань лазерної корекції зору
вул. Наукова 96 Б

Центральний серозний хоріоретиніт

Причини виникнення

Центральний серозний хоріоретинітЦентральний серозний хоріоретиніт – це обмежений набряк шарів центральної ділянки сітківки, локальне відшарування макули від пігментного епітелію внаслідок накопичення під нею чистої прозорої серозної рідини. Остаточна причина цього захворювання остаточно ще не встановлена.

Симптоми

Патологія може протікати безсимптомно, або супроводжується скаргами на нечіткість предметів чи туман, викривлення та зменшення їх у розмірах, викривленням прямих ліній, плямою перед оком, або скаргою на неможливість розпізнавати обличчя.

Діагностика

Найбільш точний метод діагностики центрального серозного хоріоретиніту - це оптична когерентна томографія (ОКТ), або флюоресцентна ангіграфія  (ФАГ).

Група ризику

Процес переважно виникає на одному оці. Захворювання більш характерне для молодих (20-50 р.) чоловіків. Гострота зору таких пацієнтів може коливатися від 1,0 до 0,4.

Лікування

Протягом кількох тижнів процес може самостійно регресувати, але може виникати знову у 20-50% випадків. Лікування, як правило, призначають при суттєвому зниженні зорових функцій та при рецидивуючому характері протікання захворювання. Інколи застосовують лазерне лікування, яке є ефективним, але не завжди оправданим, оскільки фотокоагуляція у центральній ділянці сітківки може пошкодити здорові тканини і незворотньо вплинути на зорові функції.