Logo Alt
(050) 804 70 70
(032) 244 70 70
(097) 244 70 70
з питань лазерної корекції зору
вул. Наукова 96 Б

Що таке діабет?

Діабет зумовлений порушенням метаболізму глюкози через недостатність інсуліну.

Після перетворення глюкози виникає енергія, яка необхідна для підтримання життєвого рівня кожної клітини.

Глюкоза є активною молекулою, тому організм має чіткі механізми контролю для підтримання її стійкого рівня в крові, наскільки це можливо. Резерв глюкози зберігається у вигляді глікогену в печінці та м’язах, відтак, коли наступає голод, глюкоза потрапляє у кров для попередження падіння рівня в крові нижче 4 ммоль/л.

Інсулін є  необхідним для того, щоб унеможливити підняття вмісту глюкози в крові до надто високих показників. Верхній рівень у здорової особи коливається від 6 ммоль/л до 11 ммоль/л після вживання  їжі. Діабет виникає тоді, коли допустимі показники перевищують норму. Головною причиною, що спричиняє виникнення діабету, є  недостатня дія інсуліну.

Діабет класифікується на І-ий і ІІ-ий тип. У першому випадку клітинами підшлункової залози продукується недостатня кількість інсуліну. У другому – інсулін виділяється у достатній мірі, але до нього виникає резистентність клітин – рецепторів жирових та м’язових тканин.

У результаті тривалого підвищення  вмісту глюкози в крові, в першу чергу, пошкоджуються дрібні судини - артеріоли і венули, при тривалій декомпенсації захворювання пошкоджуються функції основних органів і систем. 

Особливо важкі ускладнення виникають, коли рівень глюкози в плазмі є надто високим або різко падає нижче критичних показників.

Діабет може бути причиною сліпоти у різному віці, однаково, як у 20,  так і в 60 років. Чим довше Ви хворієте діабетом, і чим вищий рівень цукру в крові, тим більший ризик ураження органа зору, а саме сітківки, яка функціонує за рахунок дрібних судин. Практично 90% пацієнтів, які понад 15 років страждають діабетом, мають ті чи інші ознаки ураження сітківки. Особливо це стосується цукрового діабету І–го типу.