Logo Alt
(050) 804 70 70
(032) 244 70 70
(097) 244 70 70
з питань лазерної корекції зору
вул. Наукова 96 Б

Набряк макули

Набряк макулиНабряк макули – локальне, обмежене ексудативне відшарування центральної ділянки сітківки, яке виникає внаслідок патологічного накопичення рідини між або під її шарами. Можливими скаргами пацієнтів, що виникають при цій патології, є погіршення зору, викривлення предметів та втрата можливості читати і працювати з дрібними предметами. 

Будь-яке оперативне втручання на очному яблуці чи його травматичне пошкодження, прийом медикаметів, що впливають на судинну стінку і густину крові, загальні соматичні захворювання, стрес можуть спровокувати сповільнення кровотоку у сітківці. Зважаючи на те, що діаметр судин сітківки дуже малий, плазма – рідка частина крові, починає просочуватися і накопичуватися між її шарами.

Оклюзія судин сітківки, запальні процеси різних відділів ока, вікова дегенерація макули, діабетична ретинопатія часто асоціюються із набряком макули.

Лікування, в першу чергу, по можливості скероване на ліквідацію причини, що спровокувала дану патологію. Тактика використання очних крапель, гормональних препаратів, гіперосмотичних засобів, медикаментів інших груп, лазерне лікування визначається офтальмологом у кожному випадку індивідуально.