Logo Alt
(050) 804 70 70
(032) 244 70 70
(097) 244 70 70
з питань лазерної корекції зору
вул. Наукова 96 Б

Ускладнення заднього відшарування скловидного тіла

Заднє відшарування скловидного тіла може мати різну висоту і форму, може бути частковим і тотальним. Воно відривається від диску зорового нерва і вільно плаває у просторі між кришталиком і сітківкою. Відшарування скловидного тіла цілком безпечний процес і лише у  окремих випадках можливі ускладнення.                  

Це не відшарування сітківки, але ці поняття можуть бути взаємопов’язані. Сітківка ультратонка структура і кріпиться до оточуючих тканин за допомогою лише міжклітинних зв’язків. У випадку наявності  периферичних дегенерацій сітківки, хоріоретинальних дистрофій, травматичних пошкоджень скловидне тіло може бути міцно зкріплене із сітківкою і, відшаровуючись, може потягнути її за собою. Виникають розриви сітківки. А це загрожує розвитком відшарування сітківки та втратою зору і вимагає негайного оперативного втручання. (див. відшарування cітківки).                                                                  

Можливі також дефекти судин, що провокують крововилив  –  гемофтальм, що також вимагає негайної консультації офтальмолога.

Відшарування сітківки і гемофтальм можливі у 15% випадків. Після заднього відшарування скловидного тіла підвищений ризик (на 2-6%) відшарувань залишається протягом 3-6 місяців На цей час пацієнтам слід обмежити фізичні навантаження і при появі нових симптомів (масивних плаваючих помутнінь, різкого погіршення зору, втрати половини поля зору) негайно звернутись до офтальмолога.