Logo Alt
(032) 244 70 70
(050) 804 70 70
вул. Наукова 96 Б

Профілактика діабетичної ретинопатії

Регулярне обстеження органа зору у пацієнтів з цукровим діабетом є гарантією раннього виявлення ускладнень і вчасного надання медичної допомоги. Пацієнтам з непроліферативною ретинопатією рекомендовано відвідувати офтальмолога кожних 4-6 місяці.

Пацієнти з важчою формою діабетичної ретинопатії повинні бути під постійним наглядом офтальмолога. Якщо виникають хоча б мінімальні функціональні зміни у роботі органа зору необхідно негайно звернутися до лікаря.

Окрім регулярних візитів до офтальмолога, запорукою стабільних зорових функцій є контрольовані рівні глюкози в крові. До того, загрозливим є не  підняття глюкози в крові до вищих цифр, а різкі її перепади. Пацієнти з діабетом повинні контролювати вміст цукру в крові не менше трьох разів на тиждень, знаходитися під наглядом ендокринолога та дотримуватися його рекомендацій. Нестабільний соматичний стан є суворим протипоказом до проведення офтальмологічних операцій. 

Незважаючи на те, що діабет може бути причиною сліпоти, за умови  вчасної діагностики і лікування, це можна попередити. Стабільні показники рівня глюкози та холестерину в крові, стабільні показники артеріального тиску попереджують важкі ускладнення не лише у роботі органа зору, а й у роботі  інших органів та систем. Також важливе значення при цукровому діабеті має дієта.

При діабеті підтверджується "золоте" правило – "легше попередити чим лікувати".