Logo Alt
(050) 804 70 70
(032) 244 70 70
(097) 244 70 70
з питань лазерної корекції зору
вул. Наукова 96 Б

Симптоми заднього відшарування скловидного тіла

Як правило, заднє відшарування скловидного тіла є абсолютно безпечним і не призводить до жодних наслідків. Лише коли воно дуже міцно кріпиться до сітківки, в процесі відшарування на сітківці може сформуватися розрив і, як наслідок, виникнути відшарування сітківки.

У випадку заднього відшарування скловидного тіла пацієнти зауважують появу:

  • плаваючих помутнінь у вигляді прозорих або чорних точок, крапок, ліній або химерних фігур, що мають інерційний рух, вони виникають при повороті очей та осідають наче "мул у склянці з водою". Пацієнти часто змальовують свої скарги, як появу "мушок" у полі зору. Помутніння не впливають на зір, вони радше дратують. Їх добре видно на фоні сніжного покриву, білої стіни, безхмарного неба. Такі скарги з часом виникають, практично, у всіх людей.
  • спалахів чи блискавок, які добре видно у темному приміщенні. Вони зумовлені тим, що відшаровуючись від сітківки, скловидне тіло натягує і стимулює фоторецептори. Власне, поява цих скарг свідчить про початок заднього відшарування скловидного тіла. З часом мозок ідентифікує ці явища як додаткові і відсікає зайве зображення.

При наявності подібних симптомів пацієнту варто обмежити різкі фізичні навантаження і звернутися до офтальмолога.