Logo Alt
(050) 804 70 70
(032) 244 70 70
(097) 244 70 70
з питань лазерної корекції зору
вул. Наукова 96 Б

Лікування глаукоми

Оскільки глаукома характеризується втратою нервових клітин, які не здатні до відновлення,  існуюче глаукоматозне пошкодження не можна вилікувати, воно є незворотним. На сьогодні лікувальні зусилля сконцентровані на запобігання глаукоматозному ураженню. Йому можна запобігти шляхом підтримання внутрішньоочного тиску (ВОТ) в межах, що є нормальним для функціонування ока.

Тиск може бути знижений за допомогою очних крапель або ж за допомогою лазерних і хірургічних методів лікування.

Медикаментозне лікування глаукоми

У багатьох випадках лікування глаукоми починають терапевтично. При цьому необхідно пам’ятати, що медикаментозне лікування вимагає регулярного застосування призначених очних крапель. Доступні на сьогодні препарати знижують ВОТ шляхом зниження продукції водянистої вологи або полегшення її відтоку.

Лазерне лікування глаукоми 

Лазерна хірургія дає офтальмологам нові і безпечні шляхи контролю цього захворювання.

Існує багато різних лазерних втручань, які використовують для лікування глаукоми: іридотомія, трабекулопластика, транссклеральна циклофотокоагуляція, аргон-лазерна іридопластика.

Лазерне лікування глаукомиЛазерне лікування глаукомиЛазерне лікування глаукомиЛазерне лікування глаукомиЛазерне лікування глаукоми

При закритокутовій глаукомі, як варіант, за допомогою лазера виконується отвір в райдужці (іридотомія), за рахунок чого полегшується відтік водянистої вологи із задньої камери в передню. Ускладнення від цієї процедури є рідкістю. Проводити її можна в амбулаторних умовах.

 

 

Трабекулопластика є показаною при відкритокутовій глаукомі. Аргон-лазерна трабекулопластика, приблизно в 50 % випадків, де вона використовується, сприяє кращому відтоку водянистої вологи і зниженню ВОТ. Процедура, власне, найбільш виправдана на ранніх стадіях і дає можливість зменшити або інколи навіть зовсім відмовитись від гіпотензивних крапель. Але її недоліком є те, що вона, на жаль, підходить не усім пацієнтам, і має тимчасовий ефект, а її успішність залежить від вихідних показників ВОТ кожного пацієнта зокрема.

Пацієнти, яким була проведена лазерна операція, не мають обмежень щодо активності і часто можуть повертатись до звичної діяльності в день, коли була здійснена операція.

Хірургічне лікування глаукоми

Успіх хірургічного лікування залежить від таких факторів, як тип і стадія глаукоми, присутність інших супроводжуючих станів (наприклад, катаракти), досвіду хірурга і загального стану пацієнта.

Різні типи глаукоми можуть потребувати різного хірургічного втручання.

При проникаючих хірургічних процедурах в ділянці трабекулярної сітки хірургічно видаляється частина трабекул для створення каналу для відтоку водянистої вологи. Хірургія цього типу може потребувати госпіталізації, але часто виконується, як амбулаторна операція. Чим раніше проведене хірургічне лікування, тим кращий прогноз для зору.

Хірургічні методи з використанням пластикових імплантатів чи імплантатів з медичної сталі можуть бути корисними при деяких типах глаукоми. Використання таких медичних препаратів, як мітоміцин або 5-фторурацил підвищує успіх певних операцій.

Хірургічне лікування глаукомиХірургічне лікування глаукомиХірургічне лікування глаукомиХірургічне лікування глаукомиХірургічне лікування глаукоми

Після фільтруючої операції існує незначна кількість обмежень щодо активності. Відразу після виписки з медичного закладу пацієнт може повернутись до відносно нормального способу життя, хоча, якщо ВОТ нижчий 16 мм.рт.ст., перевантаження в будь-якій формі необхідно уникати.

Після фільтруючої процедури зір буде дещо зниженим на оперованому оці, часто протягом двох місяців, залежно від стану ока до операції, характеру операції і швидкості загоєння. Повне одужання звичайно займає близько 6 тижнів.