Logo Alt
(050) 804 70 70
(032) 244 70 70
(097) 244 70 70
з питань лазерної корекції зору
вул. Наукова 96 Б

Мікрохірургія катаракти в медичному центрі ВІЗЕКС®

Зміни, які виникають у структурі кришталика при розвитку катаракти, є наслідком денатурації білка і, на жаль, незворотні. Сьогодні не існує жодних медикаментозних засобів, які б мали клінічно доведений стійкий ефект профілактики чи лікування катаракти.

Єдиним шляхом лікування є оперативне втручання, яке полягає у видаленні природного помутнілого кришталика і заміни його на прозорий "штучний кришталик" - інтраокулярну лінзу (ІОЛ).

Проведення операції можливе на ранніх етапах захворювання, не потрібно чекати доки катаракта "дозріє". Навпаки, при видаленні зрілих катаракт, ризики ускладнень є набагато вищими. Тому, лише за умови адекватного діагностичного обстеження є можливим вчасне виявлення катаракти і оптимальне планування хірургічного втручання.

Сьогодні найбільш прогнозованим і безпечним методом видалення катаракти є факоемульсифікація з імплантацією гнучких ІОЛ. Принцип факоемульсифікації полягає у подрібненні непрозорого кришталика за допомогою ультразвуку.

КатарактаРозтин рогівкиФормування отвору в капсуліФакоемульсифікаціяІмплантація гнучкої ІОЛШтучний кришталик після імплантації

Ультразвукові коливання діють місцево на кришталик і цілком безпечні для інших структур ока та організму. Операція проводиться через мікророзтин завдовжки 1,8-2,2 мм, через який вводиться факоголка, що генерує ультразвукові хвилі та аспірує подрібнені фрагменти кришталика. При цьому зберігається природня капсула кришталика, у яку імплантується складена гнучка лінза, яка розгортається і фіксується в капсулі. Мікророзтини самоадаптуються, не вимагають накладання швів і зводять до мінімуму виникнення деформації рогівки і післяопераційного астигматизму.

У медичному центрі ВІЗЕКС® застосовуються сучасні технології оптимізації ультразвуку, які максимально зменшують травматичність операції і дають можливість досягнути максимально швидкого і якісного  відновлення зору.

Хірургічне втручання проводяться амбулаторно і не вимагає перебування пацієнта у стаціонарі. Операція виконується під місцевою анестезією і триває в середньому 10-15 хвилин. Пацієнт перебуває у повній свідомості та не відчуває болю. В цей же ж день пацієнт без суттєвих фізичних чи зорових обмежень, дотримуючись рекомендацій лікаря, може повернутись до звичного способу життя.

Мікрохірургію катаракти у ВІЗЕКС® проводить головний лікар медичного центру Андрій Гудзь, лікар вищої категорії, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри офтальмології Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. За понад 30 років хірургічної практики успішно виконанав понад 50 000 операцій.

Мікрохірургія катаракти у ВІЗЕКС® ( м. Львів):

  • факоемульсифікація катаракти з імплантацією гнучкої ІОЛ;

  • одномоментна факоемульсифікація катаракти з імплантацією гнучкої ІОЛ та астигматичною кератотомією;

  • видалення прозорого кришталика з імплантацією гнучкої ІОЛ з рефракційною метою;

  • заміна ІОЛ;

  • репозиція ІОЛ;

  • хірургічне розсічення вторинної катаракти.

 

ПАМ’ЯТКА ПАЦІЄНТА. Лабораторні обстеження, необхідні для проведення мікрохірургії катаракти, та заключення спеціалістів щодо можливості проведення операції)