Logo Alt
(050) 804 70 70
(032) 244 70 70
(097) 244 70 70
з питань лазерної корекції зору
вул. Наукова 96 Б

Діагностика органа зору

Діагностика органа зоруКожному cлід регулярно проходити діагностичні обстеження органа зору. Як часто Ви повинні відвідувати офтальмолога, залежить від Вашого віку, загального стану здоров’я і хронічних захворювань.

Під час  обстеження офтальмолог визначить гостроту зору, виміряє очний тиск та оцінить стан структур ока. Вам необхідно повідомити лікаря про усі хронічні чи перенесені захворювання, перелік медикаментів, які Ви приймаєте, чи дієтичні рекомендації, яких дотримуєтеся.

Навіть, якщо на даний момент Ви вважаєте, що з Вашими очима все гаразд, корисно відверто поспілкуватись із спеціалістом про захворювання очей у Вашій родині, Ваші звички, стиль життя та роботи, оскільки ці чинники можуть впливати на стан зору тепер і у майбутньому.

На першому етапі досліджень лікар визначить рефракцію оптичної системи ока (комп'ютерна авторефрактометрія). Після цього оцінить гостроту зору. Вам  запропонують прочитати літери або цифри на таблиці. Оптотипи будуть зменшуватися із кожним рядом, можливо, виникне момент, коли Ви відчуєте, що бачите недостатньо чітко. Лікар спробує скорегувати гостроту зору за допомогою лінз.

Лікар також огляне усі відділи очного яблука. Під час дослідження офтальмолог використовує різні види обладнання та освітлення, щоб оглянути передній та задній відділи ока.

Подібно до того як терапевт перевіряє первинно артеріальний тиск, офтальмолог перевірить внутрішньоочний тиск, щоб виключити підозру на навність глаукоми. Жоден із тестів, що використовується під час досліджень, не викликає відчуття болю  чи дискомфорту.

Для об’єктивного огляду стану очного дна Вам можуть закапати очні краплі, що розширюють зіницю, дія яких триватиме близько 3-4 годин. У цей час Вам може бути важко сфокусувати погляд на близькій відстані та вдалечінь, особливо при яскравому освітленні.

Якщо на основі даних базових обстежень лікар виявить захворювання органа зору, для об'єктивного його підтвердження чи спростування Вам можуть запропонувати додаткові спеціалізовані методи дослідження. Лікар-консультант роз'яснить Вам доцільність та процес проведення тих чи інших діагностичних процедур.

Якщо ж у Вас, все-таки, виявлено захворювання органа зору (катаракта, глаукома, захворювання сітківки тощо) лікар надасть вичерпну інформацію про перебіг даного захворювання та запропонує Вам оптимальний варіант лікування.


Як часто потрібно проходити діагностичне обстеження?

Діагностика органа зоруЯкщо у Вас з’явився дискомфорт в очах, погіршення зору або будь-які інші явища, Вам необхідно одразу звернутися до лікаря-офтальмолога. Якщо ж у Вас немає жодних скарг, доцільно відвідувати офтальмолога кожні два роки.

Після cорока років, необхідно відвідувати офтальмолога щороку, оскільки такі захворювання, як катаракта, мають схильність розвиватись та прогресувати з віком.

Для людей із важкими соматичними патологіями, такими  як цукровий діабет, регулярні профілактичні обстеження є необхідними для підтримки нормального стану органу зору. Це стосується і людей зі складними офтальмологічними патологіями, наприклад, глаукомою.