Logo Alt
(050) 804 70 70
(032) 244 70 70
(097) 244 70 70
з питань лазерної корекції зору
вул. Наукова 96 Б

«Збережи свій зір! Скажи «ні» глаукомі!»

12 березня з нагоди  Всесвітнього дня боротьби з глаукомою у медичному центрі «ВІЗЕКС» відбувся  навчально-освітній семінар на тему: «Збережи свій зір! Скажи «ні» глаукомі!».

Впродовж останніх десятиріч у всьому світі спостерігається значне зростання захворюваності на глаукому. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у всьому світі глаукомою вражено майже 70 млн людей, а 4,5 млн повністю втратили з цієї причини зір. До 2020 р. у зв'язку з прискоренням процесу старіння населення кількість хворих на глаукому зросте до 80 млн, а кількість сліпих - до 11 млн людей.

Україна також не виняток: динаміка захворюваності на глаукому в нашій країні характеризується аналогічними тенденціями. За останні вісім років кількість хворих на глаукому в Україні зросла майже на 50 % і становить, за офіційними даними, близько 230 тис. осіб.

Щороку 12 березня світова громадськість відзначає День боротьби з глаукомою. У розвинутих країнах в цей день проводяться освітні заходи і навчальні семінари,  які  апелюють до свідомості громадян та закликають до проходження ними діагностичних обстежень органа зору.

Медичний центр  «ВІЗЕКС» теж приєднуться до світової спільноти та запровадила з нагоди Всесвітнього дня  боротьби з глаукомою ознайомлювальний семінар для людей хворих на глаукому із залученням до участі журналістів, а також всіх бажаючих отримати вичерпну інформацію з питань діагностики та лікування даного захворювання. Метою заходу є привернути увагу суспільства до хвороби, яка на ранніх стадіях перебігає безсимптомно, і тому отримала назву «злодійки, яка непомітно краде зір».

Навчальний семінар проводить головний лікар медичного центру “ВІЗЕКС», відомий хірург, завідувач кафедри офтальмології Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, голова Львівського обласного товариства офтальмологів Андрій ГУДЗЬ. «Глаукома, - відзначає Гудзь А.С., – хронічне захворювання ока, для якого характерним є розвиток прогресуючої атрофії зорового нерва з незворотною втратою зору і сліпотою, при якому основним фактором ризику є підвищений внутрішньо-очний тиск. На глаукому хворіють від 2% осіб у віці 40 років до 15% у віці 80 років. Власне тому, після 40 років необхідно хоча би раз на рік проходити комплексну діагностику у офтальмолога (перевірити гостроту зору, внутрішньо-очний тиск, поле зору).  Якщо у людини серед близьких родичів спостерігались випадки глаукоми, або наявна судинна патологія (цукровий діабет, схильність до спазмів судин, мігрені тощо),  ризик розвитку глаукоми зростає у декілька разів».

Слід пам’ятати, що єдиним методом ефективної боротьби зі сліпотою, зумовленою глаукомою є зниження внутрішньо-очного тиску. У спеціалізованому медичному центрі «ВІЗЕКС» лікування глаукоми проводиться відповідно до світових офтальмологічних стандартів: консервативним, лазерним або хірургічним методами. В залежності від форми, стадії та супутніх судинних захворювань для кожного пацієнта визначається оптимальна індивідуальна програма лікування.

Лікарі медичного центру «ВІЗЕКС» вважають, що адекватна обізнаність населення з проблемою глаукоми дозволить підвищити частоту виявлення і ефективність лікування хворих на глаукому, зберігаючи можливість сприймати і бачити неповторну красу світу.