Logo Alt
(050) 804 70 70
(032) 244 70 70
(097) 244 70 70
з питань лазерної корекції зору
вул. Наукова 96 Б

Глаукома: як вчасно розпізнати захворювання

Найважливішим у лікуванні глаукоми є її максимально раннє виявлення за умови вчасної діагностики. Поширеність захворювання зростає після 40 років.

12 березня світ відзначає День боротьби з глаукомою, який вперше було проведено за ініціативою Всесвітньої асоціації по боротьбі з глаукомою і Всесвітньої асоціації пацієнтів із захворюванням глаукоми. Організації запропонували щорічно відзначати Всесвітній день боротьби з глаукомою в один із днів березня.

Глаукома - захворювання органа зору, яке супроводжується атрофією зорового нерву з характерними змінами в полі зору. Одним із основних факторів ризику виникнення глаукоми є підвищення внутрішньоочного тиску (ВОТ). Хороший зір можливий лише тоді, коли зоровий нерв здоровий. Якщо волокна зорового нерва гинуть, порушується проведення зорової інформації від клітин сітківки в мозок і людина втрачає зір.

Найважливішим для лікування наслідків глаукоми є її максимально раннє виявлення, проте понад половина людей, які страждають на цю хворобу, навіть не підозрюють про захворювання. Хоча глаукома може виникнути в будь-якому віці, але поширеність захворювання збільшується після 40 років. Глаукома займає одне з перших місць серед причин незворотньої втрати зору і має важливе соціальне значення. Медики рекомендують людям, що входять до так званих "груп підвищеного ризику", перевіряти зір, щонайменше, двічі на рік. Це особливо актуально для пацієнтів з історією сімейних захворювань глаукомою, а також для людей після 40 років.

Поради для пацієнтів з глаукомою