Logo Alt
(050) 804 70 70
(032) 244 70 70
(097) 244 70 70
з питань лазерної корекції зору
вул. Наукова 96 Б

Головний лікар Андрій Гудзь виступив із доповіддю на конференції, присвяченій цукровому діабету та діабетичним ускладненням

У п’ятницю, 24 вересня, в актовому залі Червоноградської міської лікарні  відбулася науково-практична конференція, присвячена темі "Цукровий діабет та діабетичні ускладнення цукрового діабету". Про причини виникнення ендокринного захворювання та діабетичних ускладнень, спричинених цукровим діабетом, а також методи їх лікування учасникам семінару розповідали лікар-офтальмолог вищої категорії, доцент, керівник кафедри офтальмології  факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, Голова Львівського обласного товариства офтальмологів Андрій Гудзь та доцент кафедри ендокринології Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Олеся Кіхтяк.

 У ході конференції Андрій Гудзь запропонував до перегляду учасникам семінару   доповідь у вигляду презентації на тему  “Сучасні аспекти лікування діабетичних ускладнень цукрового діабету”, в якій розповів про найбільш серйозне ускладнення цукрового діабету -  діабетичну ретинопатію

“Ураження судин сітківки органа зору - діабетична ретинопатія - зустрічається в середньому у 80% пацієнтів, які хворіють діабетом понад 15 років, - зазначив Андрій Степанович. - Сьогоднішня науково-практична конференція присвячена тому, щоб завдяки спільними зусиллям  та співпраці едокринологів, офтальмологів і спеціалізованих центрів вміти надавати максимально якісну допомогу хворим на цукровий діабет та сприяли покращенню якості життя цих пацієнтів ”.

На ранніх стадіях діабетичної ретинопатії людина не помічає погіршення зору, через те, що спочатку зазнають впливу дрібні капіляри сітківки. Однак на цьому патологічні зміни не закінчуються. Слідом за капілярами уражаються великі судини, зокрема, вени. Збільшується частота крововиливів у скловидне тіло, при цьому гострота зору знижується. При цукровому діабеті необхідно щопівроку відвідувати офтальмолога та проводити огляд очного дна з метою своєчасного виявлення змін на сітківці, що загрожують втратою зору.

Найефективнішим методом боротьби зі сліпотою при діабетичній ретинопатії є фотокоагуляція сітківки, яку успішно застосовують у медичному центрі “ВІЗЕКС” .  При панретинальній фотокоагуляції лазерні промені руйнують зони набряку сітківки, в яких відбулось аномальне розповсюдження кровоносних судин і накопичення в них шкідливих речовин, та зупиняють ріст новоутворених судин і, як наслідок,  – сліпоту. При решітчастій  фотокоагуляції, яка виконується при набряку макули,  лазерні промені зумовлюють зменшення набряку, відновлення функцій сітківки і покращення зору. Лазерна фотокоагуляція проводиться амбулаторно і триває близько 15 хвилин. Вчасно діагностована діабетична ретинопатія і адекватно проведене лікування дозволяють звести до мінімуму ризики сліпоти при цукровому діабеті. При деяких формах ретинопатії рекомендується інтраокулярне введення спеціальних ліків – інгібіторів ангіогенезу.

Наприкінці своєї допоповіді Андрій Степанович зазначив: “Слід пам'ятати, що ретельний контроль рівня глюкози у крові, артеріального тиску, дотримання дієти, здоровий спосіб життя, періодичне спостереження у лікаря-офтальмолога дозволяють зменшити розвиток офтальмологічних  ускладнень, спричинених діабетом, а найважливіше - уникнути ризиків розвитку сліпоти”.