Logo Alt
(050) 804 70 70
(032) 244 70 70
(097) 244 70 70
з питань лазерної корекції зору
вул. Наукова 96 Б

Кришталик

Кожна камера має мати лінзу, щоб правильно фокусувати зображення. Наше око теж має лінзу – кришталик, що розташований одразу за зіницею, - отвором кольорової частини ока (райдужки) у мішкоподібній капсулі. За кришталиком розташоване скловидне тіло.

Кришталик невеликих розмірів, опуклий з обох сторін, у центрі містить ядро. Зовнішні шари (кора) нашаровуються на ядро ніби шари цибулини. Кришталик міститься у капсулі, що має передю та задню частину.

Кришталик тримають цинові зв'язки - відростки циліарного м'яза, завдяки яким кришталик може змінювати свій коефіцієнт заломлення і забезпечує хороший зір на  близькій та далекій відстані. Починаючи з 40 років кришталик стає менш еластичним і це спричиняє труднощі у роботі на близькій відстані та при читанні тексту з дрібним шрифтом.

У нормальному стані кришталик прозорий та еластичний. Він фокусує зображення на сітківці, яка виконує роль плівки. Зображення транспортується зоровим нервом до потиличної ділянки мозку, де воно інтерпретується.

Кришталик складається із води (62%), розчинних білків (18%), нерозчинних білків (17%) і незначної кількості органічних речовин.

Кришталик збільшується та ущільнюється протягом усього життя, тому з віком кришталик набагато більший, товстіший та опукліший, ніж кришталик ока дитини. З віком, під дією різноманітних факторів, відбувається денатурація білка, потік світла, що потрапляє до сітківки, зменшується втричі, кришталик мутніє -  що може призвести до виникнення катаракти.