Logo Alt
(050) 804 70 70
(032) 244 70 70
(097) 244 70 70
з питань лазерної корекції зору
вул. Наукова 96 Б

Лазерне лікування глаукоми

При недостатній ефективності медикаментозного лікування, лікар може рекомендувати лазерні методи лікування глаукоми (лазерну іридотомію, лазерну трабекулопластику). Лазерне лікування глаукоми може призначатися окремо, або в доповненні до медикаментозного лікування.

Лазерне лікування глаукоми безболісне і проводиться в амбулаторних умовах.

Лазерна іридотомія

Водяниста волога виробляється циліарним тілом та через зіницю потрапляє із задньої камери ока в передню, звідки вона відтікає через трабекулярну сітку та канал Шлемма у венозне русло кровообігу. Зіниця забезпечує сполучення між передньою та задньою камерами. Будь-яка перешкода для проходження водянистої вологи через зіницю призведе до різниці тиску між камерами ока.

Під час лазерної іридотомії у райдужці виконується маленький отвір, який забезпечує зниження градієнта тиску між передньою та задньою камерами ока.

 Лазерна іридотоміяЛазерна іридотоміяЛазерна іридотоміяЛазерна іридотоміяЛазерна іридотоміяЛазерна іридотомія

Лазерна трабекулопластика

Під час аргон-лазерної трабекулопластики всередині трабекулярної сітки циркулярно виконують від 50 до 100 точкових лазерних коагулянтів. Маленькі ділянки рубцювання, які виникають внаслідок скорочення колагену всередині трабекулярної сітки, викликають зниження внутрішньоочного тиску. 

Лазерна трабекулопластика показана при відкритокутовій глаукомі, псевдоексфоліативній глаукомі та пігментно-дисперсній глаукомі.