Logo Alt
(050) 804 70 70
(032) 244 70 70
(097) 244 70 70
з питань лазерної корекції зору
вул. Наукова 96 Б

Методи лазерної корекції зору

Процедура лазерної корекції - це фактично "врізання" на поверхні ока свого роду незнімної контактної лінзи. Головний інструмент хірурга в цій операції - ексимерний газовий лазер. Він генерує короткі наносекундні імпульси в ультрафіолетовому діапазоні. Таке випромінювання добре поглинається біологічними матеріалами. Лазер просто випаровує мікроділянки рогівки (офтальмохірурги називають терміном "абляція"), майже не нагріваючи і не пошкоджуючи при цьому навколишні тканини.

Рефракційна лазерна хірургія - це, по суті, дві основні групи технологій: ФРК (PRK - від Рhotorefractive Кeratectomy, фоторефракційна кератектомія) і ЛАСІК (LASIK - від Laser-Assisted In Situ Keratomileusis, лазерний кератомілез).

Лазерна корекція зору за технологією ФРК

В операціях за технологією ФРК змінюють форму безпосередньо поверхневого шару рогівки.

ФРК-технологія останнім часом використовується відносно рідко, втім у неї все ж є своя специфічна особливість. Наприклад, ФРК можна використовувати для корекції початково тонкої рогівки, для якої LASIK протипоказаний. Товщина рогівки ока людини у найтоншій, центральній зоні складає в середньому 550 мк. Для корекції однієї діоптрії потрібно випарувати шар тканини товщиною 10-13 мк. Якщо короткозорість, скажімо, 10 діоптрій, то виходить 100-130 мк плюс ще 150 мк лоскута, разом 250-280 мк. Якщо товщина рогівки менше середньої, що трапляється доволі часто, наприклад 450 мк, то незайманий шар рогівки буде мати товщину менше 200 мк, а це загрожує кератоконусом (захворювання, при якому ослаблена рогівка втрачає свої основні властивості та випинається під дією внутрішньоочного тиску). У випадку ж застосування ФРК товщина рогівки залишиться в межах 320 мк, тобто за тонкої рогівки цей метод переважає.

Лазерна корекція зору за технологією LASIK

В операціях за технологією LASIK спочатку відокремлюють і відгинають вбік поверхневий шар товщиною 100-150 мікрон (мк), а випаровують вже внутрішні шари рогівки. Для формування та відділення лоскута використовують або механічний інструмент, - мікрокератом (нагадує рубанок), або лазер, який працює в інфрачервоному діапазоні і генерує набагато коротші, фемтосекундні (приставка «Фемто» означає 10‾¹5), імпульси.

Лазерна корекція за технологією LASIK набагато популярніша ФРК, оскільки за цієї методики практично не пошкоджуються поверхневі клітини епітелію рогівки. В результаті, відновлення після операції проходить швидше, менш болісно і дає менше ускладнень (наприклад, помутніння рогівки).

Лазерна корекція зору за технологією LASEK

Застосування метода лазерної корекції LASEK (ЛАСЕК) повністю виключає можливість розвитку кератоконуса, так як операція виконується на поверхневому шарі рогівки. При проведенні процедури за технологією LASIK піднімається весь епітелій і чверть шару строми, а при LASEK піднімається тільки епітелій. Оскільки тут зберігається більше тканини рогівки, метод LASEK використовується в тих випадках, коли рогівка витончена і не можна застосувати LASIK. Відмінність від ФРК полягає в тому, що при ФРК епітелій повністю видаляється, а при LASEK - він залишається. Тому у порівнянні з ФРК LASEK менш болючіший і процес відновлення після нього значно швидший.