Logo Alt
(050) 804 70 70
(032) 244 70 70
(097) 244 70 70
з питань лазерної корекції зору
вул. Наукова 96 Б

Окуляри та контактні лінзи щодня або....

Аномалії рефракції (короткозорість, далекозорість, астигматизм), що є причиною низької гостроти зору, можна коригувати за допомогою окулярів чи контактних лінз, і багатьох таке рішення влаштовує. Проте зростає кількість людей (особливо серед активної спортивної молоді), яким користування окулярами чи лінзами створює дискомфорт, або ж взагалі не підходить у зв’язку з професійною діяльністю чи захопленнями.  Саме вони найчастіше звертають увагу на лазерну корекцію зору, як спосіб позбутись зайвих обмежень.

Принцип лазерної корекції полягає у зміні оптичної сили рогівки для оптимального фокусування і отримання чіткого зображення на сітківці. Головний інструмент хірурга  при цьому – ексимерний лазер, який працює у повністю автоматичному режимі протягом декількох секунд. Лазер генерує короткі наносекундні імпульси, які змінюють кривизну рогівки. Для проведення корекції використовується спеціальний лазер з фіксованою довжиною хвилі ультрафіолетового діапазону, який фокусується виключно на передній частині ока (рогівці), тому ризик пошкодження подальших структур є неможливим.

Існує дві основні технології лазерної корекції: PRK (від «photorefractive keratectomy» - фоторефракційна кератектомія) і LASIK («laser assisted in situ keratomileuses» - лазерний кератомілез).    

Якщо застосовується PRK, тоді спершу видаляють поверхневий шар епітелію, а потім виконують лазерну корекцію. Після завершення процедури на рогівці залишається поверхневий дефект, для повної епітелізації якого і відновлення зору необхідно 3-4 дні. Протягом цього часу використовується захисна контактна лінза. Дана методика є, як правило, дешевшою, але вимагає довшої реабілітації, і зазвичай застосовується у пацієнтів з тонкою рогівкою.

У випадку LASIK спочатку за допомогою спеціального пристрою (мікрокератому) формується поверхневий лоскут товщиною 90-100 мікрон, який відхиляють у сторону. Наступним етапом виконується власне лазерна корекція, після чого лоскут повертають у початкове положення. Метод LASIK набагато популярніший, оскільки на відміну від PRK епітелій рогівки не пошкоджується, практично немає неприємних відчуттів, реабілітація проходить значно швидше, і вже наступного дня пацієнт отримує максимальну гостроту зору.

На основі цих технологій розроблено багато інших методик (LASEK, Custom LASEK/PRK, ASA (“Advanced Surface Ablation”), Epi-LASIK, OptiLASIK та ін.).  Особливості цих методів - у вдосконаленні окремих елементів процедури, або у більш гнучкому пристосуванні до індивідуальних потреб пацієнта. Наприклад, технологія OptiLASIK з допомогою так званого «хвилевого фронту» враховує індивідуальні особливості поверхні рогівки ока і дозволяє виконати лазерну корекцію зору справді на «персоналізованому» рівні. Технології розвиваються і надалі, однак уже сьогодні можна говорити про те, що лазерна корекція, за умови ретельних попередніх обстежень, є безпечною і високо прогнозованою процедурою.

Якщо Ваш зір недосконалий, а окуляри чи лінзи заважають, спричиняють дискомфорт, чи й просто «не Ваш метод», лазерною корекцією варто зацікавитись детальніше. Часто у відповідь на запитання «Які Ваші враження після лазерної корекції?», можна почути: «Потрібно було зробити це раніше».

Поринь у світ яскравих пригод без зайвих обмежень!

Медичний центр «Візекс». Львів. Лазерна корекція зору.

Детальніше на сайті - vizex.lviv.ua