Logo Alt
(050) 804 70 70
(032) 244 70 70
(097) 244 70 70
з питань лазерної корекції зору
вул. Наукова 96 Б

Вперше у Львові лікування кератоконусу методом крос-лінкінгу пропонує медичний центр “ВІЗЕКС”

Кератоконус - дегенеративне захворювання рогівки, яке зустрічається у молодих осіб (найчастіше у віці 12-35 років, хоча описані випадки захворювання у 9 та 51 років) і провокує поступове витончення і зниження еластичності рогівки з наступним випинання її вперед. Рогівка змінює форму з асферичної на конусоподібну. Зміна форми та товщини рогівки негативно впливає на її оптичні властивості, внаслідок чого гострота і якість зору поступово, а деколи досить швидко знижуються. В кінцевих стадіях виникає центральне помутніння рогівки, а у деяких випадках - навіть перфорація.

Точна причина виникнення кератоконусу досі не з’ясована. Поширеність кератоконусу становить, в середньому – 54-100 випадки на 100 000 населення. Львівська область є ендемічною територією, на якій поширюється це захворювання. Пацієнти, у яких розвивається кератоконус, як правило, мають короткозорість і нерегулярний астигматизм,  що веде до неможливості отримати повноцінний (100%) зір з окулярною корекцією.

Кератоконус завжди розвивається на обох очах, але ступінь його прояву може бути різним. Захворювання може носити спадковий характер. Виявити ранні стадії методами, доступними у поліклініці чи стаціонарі є неможливо.

Якщо у Вас, чи Ваших близьких відбувається швидке зниження зору, рекомендовано пройти діагностику в медичному центрі «ВІЗЕКС» із застосуванням спеціалізованого приладу Oculyzer, Alcon, США  (ротаційна Shemphlug-камера), який дозволяє виявити захворювання на перших стадіях і максимально ефективно застосувати методику крос-лінкінгу.

Донедавна єдиним методом лікування кератоконусу вважалась операція пересадки донорської рогівки, яка вимагала тривалої післяопераційної реабілітації і не гарантувала відновлення гостроти зору в зв’язку з високим рівнем ускладнень і післяопераційним астигматизмом. Водночас, при термінальних стадіях захворювання дана операція залишається єдиними методом боротьби з  кератоконусом.

Абсолютно новий метод терапевтичного лікування - крос-лінкінг (Corneal–Cross–Linking-CCL), або ультрафіолетове зрощення (UltraViolet- Crosslinking—UV-X), який сьогодні успішно застосовують при лікуванні кератоконусу,  суттєво збільшив шанси пацієнтів уникнути  операції з пересадки рогівки. Відтепер цей метод доступний у медичному центрі “ВІЗЕКС”.

Лікування кератоконусу методом крос-лінкінгу забезпечує:

  • стабілізацію (зменшення) розвитку кератоконусу;
  • зупинку таких процесів, як витончення і випинання рогівки;
  • потовщення рогівки (зменшення короткозорості та астигматизму);
  • можливість уникнути кератопластики.