Зір - одне з найважливіших відчуттів людини, яке досягається шляхом складної взаємодії допоміжних органів зорової системи.
Понад 80% інформації про навколишній світ людина отримує за допомогою органа зору. Завдяки зоровим функціям ми пізнаємо світ, сприймаємо світло, об'єкти, кольори, орієнтуємось у просторі та є повноцінними членами суспільства.
Відповідальним за сприйняття світлових сигналів і посилання їх до мозку є око, що працює наче природна камера. Воно фактично є периферичною частиною мозку. Важливу роль орган зору відіграє у розвитку просторових уявлень, удосконаленню рухових реакцій. Правильне функціонування органа зору є особливо важливим у життєдіяльності людини.
Незважачи на те, що око є одним з найменших органів, воно має складну будову і поділяється на кілька відділів. Орган зору - око (oculus) складається із очного яблука і допоміжних органів ока: м'язи очного яблука, повіки, слізний апарат. Око розташоване в очниці, має форму кулі з випуклим переднім краєм. Стінка очного яблука має три шари (оболонки). Зовнішня - фіброзна, середня - судинна, внутрішня - сітківка.