Logo Alt
(050) 804 70 70

(097) 244 70 70
з питань лазерної корекції зору
вул. Наукова 96 Б

Андрій Ґудзь: «Приватною практикою займаються лише фанати»

Газета "Інформатор", 13.11.2011 р.

Гість сьогоднішньої нашої рубрики обрав професію за покликом душі. Він переконаний, що ставитися до людей потрібно так, як ти хотів би, щоби ставилися до тебе. Він любить свою роботу і стверджує, що зовсім не втомлюється від неї, навпаки – отримує задоволення. Понад те, встигає робити стільки справ, що, здавалося б, іншому це не під силу. Водночас, на думку головного лікаря офтальмологічної клініки «Візекс» Андрія Ґудзя, що більше людина зайнята, то вища в неї самодисципліна.

Основний акцент – на діагностику

Пане Андрію, розкажіть, будь ласка, коли було засновано клініку «Візекс» і чим вона відрізняється від схожих медичних закладів?

– Ще кілька років тому виникла ідея створити високо спеціалізований мед заклад для надання офтальмологічної допомоги пацієнтам із захворюваннями очей. Реалізувати цю ідею допомогли інвестори, спільно з якими ми створили проект, подібний до європейських офтальмологічних клінік із вузьким розмежуванням послуг. Таким чином, у клініці працюють офтальмологи, які окремо займаються проблемами рефракції, катаракти, глаукоми, патології сітківки і функціональною діагностикою. Працюємо ми вже півтора року.

Вагомою перевагою клініки є те, що ми маємо змогу не лише розповісти пацієнтові про його захворювання, стадію розвитку, а й наочно показати це в деталях завдяки інтегрованому обладнанню клініки та мультимедійним технологіям, якими володіє наш заклад. Це дозволяє донести інформацію про особливості захворювання, можливості й очікувані результати лікування доступно і зрозуміло як пацієнтам, так і їхнім близьким. Для нас важливо, щоби пацієнт був активним учасником лікування з можливістю вибору на кожному етапі, а не пасивним об’єктом медичних технологій.

– А чому Ви обрали саме цей фах?

– Батько у мене за професією біолог, а мати – офтальмолог. Так склалося, що в дитинстві я багато часу проводив у лікарні і, спостерігаючи за процесом лікування, розумів необхідність для пацієнта не тільки професійної допомоги, а й підтримки та співчуття.
– Медик – це професія за покликанням душі?
– Це вже давно не так. На жаль, професія лікаря стала своєрідним ремеслом. Сьогодні мати диплом медика престижно, але не це повинно домінувати.

– Складно відкрити таку клініку «з нуля»?

– Складно, але можливо. Приміром, виникають певні труднощі з проектуванням, отриманням певних дозвільних документів, закупівлею обладнання тощо. Що ж до самої роботи клініки, то в медичних аспектах на практиці також виникають непрості ситуації. До прикладу, є високоефективні ліки, які застосовують у всьому світі, однак в Україні вони офіційно не зареєстровані, тому ми не можемо застосовувати їх у лікуванні.

– Чи велика конкуренція на львівському ринку офтальмологічних послуг?

– У Львові, мабуть, стільки ж офтальмологічних клінік, як і в столиці. Попри те, в нас менша кількість населення й нижча платоспроможність. А надання якісних послуг потребує сучасного якісного діагностичного та хірургічного обладнання, яке є доволі дорогим і яке, відповідно, впливає на кінцеву вартість послуг.

– Що пропонує клініка «Візекс» своїм пацієнтам і які методи лікування впроваджуватиме найближчим часом?

– Клініка зробила особливий акцент на сучасній діагностиці, що є фундаментальною основою для вибору подальшої стратегії і тактики лікування. Водночас «Візекс» спеціалізується на лікуванні катаракти, глаукоми і захворювань сітківки (при цукровому діабеті, порушенні кровообігу, віковій макулодегенерації тощо). Нещодавно у нас з’явилася нова послуга – лазерна корекція зору. У всьому світі вона переживає друге народження. Обладнання для лазерної корекції зору сьогодні вийшло на новий рівень безпечності і прецезійності, тому очікуємо справжнього буму у цьому напрямі в Україні. Клініка «Візекс» пропонує сучасний метод лазерної корекції зору «OptiLasik», який можливий завдяки використанню інноваційних технологій і високій продуктивності ексимерного лазера «WaveLight Allegretto». Сьогодні у світі немає аналогів персоналізованої лазерної корекції зору за технологією «OptiLasiк.

– Ситуація у вітчизняній медицині – не найкраща. Як вийти з такого становища і повернути довіру пацієнтів до лікарів?

– Є багато факторів, чому в нас виник такий рівень медичного обслуговування. Передусім це постійний брак відповідного обладнання, неналежне фінансування, обмеження можливостей у розвитку та навчанні лікарів. Гадаю, виходом із такої ситуації є страхова медицина.
Я вважаю, що приватна медицина – це справа для фанатів. Рентабельність медичних проектів порівняно з іншими галузями невисока, до того ж медична справа потребує максимум зусиль, пов’язана з багатьма ризиками і вимагає високої відповідальності. Саме тому тут працюють ентузіасти. На першому місці для нас – задоволеність пацієнта якістю отриманих послуг.

«Що більше справ, то вища самодисципліна»

– Пане Андрію, а що саме приносить Вам задоволення від роботи?

– Основне моє задоволення – це сам процес роботи. Переконаний: що більше у вас справ, то вища самодисципліна. Близько десяти років тому мені здавалося, що я дуже зайнята людина (усміхається). Тоді оперував лише в одному медичному закладі. Сьогодні оперую в кількох клініках. Коли роблю роботу, яка мені до вподоби, то не втомлююся. Якщо ти володієш ситуацією, виконуєш улюблену роботу, то й не особливо відчуваєш утому.

– А які принципи сповідуєте?

– Головний – ставитися до людей так, як ти хотів би, щоби ставилися до тебе.

– А буває, що хвилюєтеся, коли проводите операцію?

– Я просто роблю свою роботу. Ви не маєте права на хвилювання, коли оперуєте пацієнта, оскільки можете допустити помилку. Звісно, лікар повинен переживати за кожного пацієнта і в жодному разі не думати, що він усе вміє і знає.

– За якими критеріями підбираєте працівників?

– Передусім людина має бути порядною. А ще – любити свою роботу і пацієнтів, бо саме від них ми залежимо. Колектив клініки «Візекс» сформовано за принципом професійності та уважного ставлення до пацієнтів. Ми прагнули створити затишну атмосферу, наближену до сімейної, у якій до кожного пацієнта ставляться з розумінням і повагою, як до члена родини.

– А який Ви керівник?

– Про це, мабуть, краще розкаже персонал клініки(усміхається). Є китайське прислів’я: хороший той імператор, якого ніхто ніколи не бачив і котрий жодним чином не втручається в те, що відбувається в державі; саме тоді все перебуває в ідеальному порядку. Коли є сформований колектив ентузіастів-фахівців, тоді більшість питань вирішуються автоматично. Керівник тільки задає напрям – далі все розвивається самостійно. Безперечно, потрібно контролювати й аналізувати результати роботи.

– Які риси характеру необхідні хорошому медикові?

– Насамперед – любити і співчувати ближньому. Для мене неприйнятною є ситуація, за якої лікар зверхньо ставиться до пацієнта як до об’єкта для заробітку. Однак, на жаль, така модель є доволі поширеною і, найімовірніше, вона й надалі розвиватиметься.

– Пане Андрію, поділіться з нашими читачами своїм секретом успіху.

– Не вважаю себе успішною людиною – я просто виконую свою роботу і намагаюся бути чесним із пацієнтами.

– Успіхів Вам!


Досьє:
Андрій Ґудзь – лікар вищої категорії, доцент, керівник кафедри офтальмології з курсом очних хвороб Інститут післядипломної освіти Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, голова Львівського обласного товариства офтальмологів, член численних міжнародних організацій. Автор понад ста наукових праць у галузі офтальмології, опублікованих в українських і закордонних виданнях. За час професійної діяльності успішно виконав більш як 20000 операцій. Нагороджений відзнакою Товариства офтальмологів України за впровадження новітніх технологій у сфері мікрохірургії ока