Logo Alt
(050) 804 70 70
(032) 244 70 70
(097) 244 70 70
з питань лазерної корекції зору
вул. Наукова 96 Б

Судинна оболонка (увеальний тракт)

Увеальний (судинний) тракт ока складається із трьох відділів: райдужки, циліарного тіла та, власне, судинної оболонки (хоріоідеї).

Cудинна оболонкаСудинна оболонкаСудинна оболонка

Райдужка – кольорова частина ока. Ззовні райдужку вкриває рогівка та омиває внутрішньоочна рідина у межах передньої камери ока. За райдужкою розташований невеликий простір – задня камера, яку обмежує кришталик.

Райдужка має структуру мережива. Вона складається із двох тканинних листків, у яких розташована велика кількість судин, м'язових волокон та  пігментних клітин, кількість яких індивідуальна у кожної людини. Сама райдужка практично непроникна для світла, але в її центрі є отвір – зіниця, що змінює свій діаметр та регулює потік світлових променів до сітківки.

Циліарне тіло – розташоване навколо кришталика за райдужкою. Циліарне тіло складається із розвинутої судинної сітки і циліарного м'яза.

Судини циліарного тіла продукують внутрішньоочну рідину із незмінним  хімічним складом, яка циркулює у межах передньої, задньої камер та порожнини ока і забезпечує поживними речовинами передні відрізки ока. Внутрішньоочна рідина створює внутрішньоочний тиск, порушення її продукції чи відтоку є причиною глаукоми.

Від м'яза циліарного тіла відходять тонкі волокна - циннові зв'язки, які утримують кришталик. Циліарний м'яз скорочуюється і розслабляється, що змінює натяг- зв'язок і, відповідно, фокус (кривизну) кришталика. Цей процес має назву акомодації і забезпечує нам можливість дивитись на далекій та близькій відстані. З віком ця властивість втрачається і, зазвичай, після 40 років виникає необіхідність в окулярах для читання.

Судинна оболонка - хоріоідеа - розташована між склерою і сітківкою. Вона є продовженням циліарного тіла у середній та задній частині ока. Судинна оболонка темного забарвлення, складається із судин різних діаметрів. Її функцією є живлення задніх відрізків ока, насамперед, -  сітківки.